Witamy na stronie Gospodarstwa Agroturystycznego Kołodziej


        Gospodarstwo agroturystyczne "Kołodziej" znajduje się w pięknej wsi Kołodziejewo, od której zaczerpnięta została nazwa gospodarstwa. Wieś położona w samym sercu czystych Kujaw, leżąca na trasie Inowrocław - Mogilno. Jest doskonałym miejscem na wypady do Kruszwicy, Inowrocławia, Biskupina, Żnina, Wenecji i wielu innych ciekawych miejsc. We wrześniu polecamy festyn archeologiczny tzw. "Dni Biskupina".

        Do dyspozycji przygotowany jest nowoczesny ośrodek na organizację zarówno zimowisk jak i kolonii letnich. Posiadamy luksusową bazę noclegową. Wokół gospodarstwa jest duży teren na gry, zabawy, ogniska, itp. Część posiadanej ziemi to las, a więc doskonałe miejsce na piesze wędrówki, poznawanie leśnej fauny i flory. Goście po zakończonym pobycie bogatsi są o nową wiedzę, doświadczenia, umiejętności dzięki prowadzonym zajęciom jak np. warsztaty pod hasłem "Wielkanoc" czy "Wigilia", w ramach których, dzieci uczestniczą w przygotowaniach tradycyjnych potraw, dekoracji świątecznego stołu, robieniu ozdób, poznawania zwyczajów związanych z danym świętem. Prowadzone są zajęcia "Zielona Szkoła", na których dzieci i młodzież poznają historię, tradycję zwyczaje ziemi kujawskiej.
Potwierdzeniem atrakcyjności prowadzonego gospodarstwa agroturystycznego jest zdobycie GRAND PRIX II edycji konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" w kategorii "agroturystyka" w 2003 roku.

        W gospodarstwie prowadzona jest całoroczna działalność agroturystyczna, nastawiona głównie na grupy zorganizowane w wieku szkolnym, ale nie tylko. Organizowane są rozmaite jedno i wielodniowe zajęcia edukacyjne, integracyjne, sportowe, kulturalne oraz rekreacyjne z grupami dziećmi, młodzieży i dorosłych. Zajęcia realizowane są przez wykwalifikowaną kadrę w oparciu o rozbudowane programy własne dające odbiorcy możliwość szerokiego wyboru. Oferujemy edukację przyrodniczą, leśną, wiejska zapewniając jednocześnie wypoczynek w nieskażonym środowisku. Mamy opracowane programy z zakresu edukacji ekologicznej na każdą porę roku. Organizujemy biwaki, obozy i kolonie.